Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Ceny działek pod budowę magazynu

Spekuluje się, że w 2009 roku dostęp do gruntów z przeznaczeniem na działalność przemysłową powinien być większy. W efekcie doprowadzi to do obniżenia ceny działek i zwiększenia wyboru dla potencjalnego zainteresowanego.

Na podstawie danych z różnych biur nieruchomości przedstawiamy poniżej przykładowe ceny działek w zależności od regionu kraju.

Warszawa to koszt pomiędzy 25 do 150 euro za metr kwadratowy.

Trójmiasto, Wrocław oraz Poznań tam ceny wahają się w od 35 do 70 euro za metr kwadratowy.

Łódź jest miastem, w którym nadal występuje duża podaż w tym segmencie, przez co spotkać możemy ceny już na poziomie 25-30 euro.

Górny Śląsk to przedział rzędu 25-55 euro, z kolei Kraków ze względu na niską podaż to poziom ok. 100 euro za metr kwadratowy.

Co ciekawe, pomimo występowania niskich cen za działki, wynajem magazynów pod produkcję czy logistykę stanowi dobrą alternatywę inwestycyjną. Przykładem tego jest szeroka oferta parków logistycznych takich firm jak Panattoni czy Prologis, które dysponują imponującym zapleczem inwestycyjnym.
Z drugiej strony patrząc na pojawiające się coraz częściej w mediach skrajnie różne informacje o rynku nieruchomości nie jest dziwnym zachowawczy dystans inwestorów do planowanych inwestycji. Nasuwa się pytanie jak długo tak mało czytelna sytuacja potrwa ?

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: