Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Fotograf ślubny – czy to się opłaca?

W życiu każdego z nas trafiają się chwilę i sytuacje, które chcielibyśmy uwiecznić. Dla większości osób są to tak istotne wydarzenia jak pierwsza Komunia Święta syna czy córki, egzamin maturalny, zdobycie prawa jazdy czy obrona pracy magisterskiej.

Prędzej czy później większość z nas stanie również na ślubnym kobiercu. Naturalnie będziemy chcieli, by te wspaniałe chwile związane z wejściem w nowy etap życia utrwalić i przechowywać nie tylko w naszej, bądź co bądź, ulotnej i niedoskonałej pamięci. I tutaj właśnie pojawia się przysłowiowe pole do popisu dla osób, które świadczą lub zamierzają świadczyć w niedalekiej przyszłości usługi związane z szeroko pojętą fotografią ślubną.

fotografia ślubna

Rynek tychże usług wciąż ewoluuje. W minionym, 2010 roku z usług profesjonalnych fotografów ślubnych skorzystała co czwarta młoda para. Na czym więc polega fotografia ślubna i dlaczego można na niej zarobić?

Przede wszystkim fotografem ślubnym może zostać w zasadzie każda osoba mająca odpowiedni sprzęt i kwalifikacje (choć ta ostatnia cecha jest rzeczą dyskusyjną). Będąc fotografem ślubnym zarabiamy na uwiecznianiu wszystkiego tego, co dzieje się w tym uroczystym dniu dwu osób. Towarzyszymy więc młodej parze zarówno przed ślubem, w trakcie, jak i po nim. Nie ma specyficznych reguł i wymagań, które pozwalałyby stwierdzić, że ta czy inna osoba jest profesjonalnym fotografem lub nie. „Po owocach ich poznacie” – tak można by podsumować rozważania dotyczące tegoż tematu. Oznacza to tyle, że wybierając fotografa, który zrobi wszystko by uchwycić w obiektywie aparatu niepowtarzalne dla nas chwile możemy trafić, niestety, na osobę niekompetentną i niedoświadczoną.

Dlatego też szanse profesjonalnego fotografa zwiększają wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia, a najbardziej chyba członkostwo w prestiżowym międzynarodowym Stowarzyszeniu Fotoreporterów Ślubnych WPJA i AGWPJA.

Prawdziwy fotograf, który swoją przyszłość chciałby związań z fotografią ślubną i rozpocząć własną działalność gospodarczą musi posiadać artystyczną duszę i dar, który pozwalałby mu na zamykanie w kadrze najpiękniejszych i niezwykle ulotnych chwil z życia każdego klienta.

Fotografia ślubna jest więc niezwykle popularnym rodzajem prowadzenia działalności gospodarczej zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Analizując popyt na tego rodzaju usługi możemy też stwierdzić, że jest szansą nie tylko dla młodych ludzi na godziwy zarobek i życie z pasją.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: