Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Jak dorobić bez wykształcenia?

Wszyscy wiemy doskonale, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak lepiej kiedy są przy nas. Dzisiaj wielu osobom wydaje się, że zarobienie pieniędzy nie jest łatwe, a znalezienie pracy jeszcze trudniejsze. Niemniej jednak nie jest to prawdą. Okazuje się bowiem, że są sposoby na to, by zarobić odpowiednią ilość gotówki bez większych problemów i przede wszystkim w sytuacji kiedy nie posiadamy odpowiedniego wykształcenia.

Oto kilka propozycji prac, którym sprosta każdy.

pracownik

Pierwsza, to zajęcie się roznoszeniem ulotek i darmowych gazet. Od sztuki nie zapłacą nam wiele, ale jeśli codziennie rozniesiemy ich kilkaset z pewnością zarobimy swoje. Przy tym nie zmęczymy się za bardzo, a do samego zajęcia nie będziemy potrzebować konkretnego wykształcenia.

Kolejny pomysł, to praca w myjni samochodowej. Tutaj możemy zarobić około 1500-2000 złotych bez wykształcenia. Warto.

Po trzecie – warto zająć się chałupnictwem. Jest to bardzo stary i jednocześnie dobry sposób na zarobek. Pracujemy w domu i na przykład zajmujemy się skręcaniem długopisów. Zarobimy zaledwie kilkanaście groszy za sztukę, ale jeśli złożymy ich setki – to już coś.

Warto również rozważyć pracę na parkingu samochodowym. Tutaj również nie będziemy potrzebować specjalistycznego wykształcenia. Zajmować się będziemy wydawaniem biletów i pobieraniem opłat. Jednym słowem nic trudnego.

Ostatni pomysł to praca w punkcie ksero. W takim przypadku wystarczy kserować to, co przyniosą nam studenci i uczniowie. Nic trudnego, a do tego praca w cieple, ciszy i spokoju.

Poszukując pracy w celu dorobienia do pensji powinniśmy pamiętać, by nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Fakt faktem – jeśli nie mamy doświadczenia lepiej nie podołamy takim wyzwaniom jak remonty mieszkań czy praca jako mechanik samochodowy. Warto jednak próbować i zainteresować się mniej wymagająca pracą. Przyniesie ona odpowiednie dochody i to bez specjalistycznego wykształcenia.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

  • Dorobić na hobby? - Kryzys to czas, kiedy wielu firm i przedsiębiorstw boryka się z problemami, przeprowadza redukcję etatów i ogólnie staje się zdecydowanie mniej ...
  • Korzystne zarabianie na reklamach? - Z całą pewnością wiele osób chciałoby dorobić sobie jakieś dodatkowe pieniądze i zdobyć tym samym dodatkowe źródło dochodów. Takie osoby...
  • Firma transportowa – jak ułatwić jej prowadzenie? - W dzisiejszych czasach firmy transportowe zajmują się nie tylko przewozem towarów i różnego typu przedmiotów (firmy kurierskie, dostawcze), ale ...
Ostatnie analizy rynków: