Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Korzyści z posiadania otwartego funduszu emerytalnego

Otwarty fundusz emerytalny to część systemu, z którego wypłacane będą nasze pieniądze po przejściu na emeryturę. OFE działa jak skarbonka, w której przechowywane pieniądze procentują i przynoszą wymierne korzyści w przyszłości. My sami jednak nie mamy możliwości wpłacania dowolnej kwoty i doładowania naszego konta emerytalnego. Pieniądze wpłaca za nas ZUS, przekazując comiesięcznie część składek na ubezpieczenia społeczne, które opłaca nam pracodawca.

Dobry otwarty fundusz emerytalny potrafi przynosić wiele korzyści. Osoby, które OFE uznają za przeżytek i podchodzą do niego sceptycznie, powinni zdać sobie sprawę, że jest on skuteczną formą pomnażania oszczędności. Wszystkie pieniądze wpłacane przez ZUS na otwarty fundusz emerytalny są inwestowane. Stan tego konta jest nam w regularnych odstępach czasu przedstawiany, dlatego możemy w łatwy sposób zorientować się, ile pieniędzy znajduje się na naszym koncie w danym momencie. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w fundusz emerytalny przynosi zysk dopiero w wieloletniej perspektywie.

Jest to dobra inwestycja, której korzyści widoczne są po okresie naszego wieloletniego stażu zawodowego. Istotne są tu stopy procentowe, jakie gwarantuje nam dany fundusz emerytalny. Im większa stopa procentowa, tym więcej korzyści dla nas. Sceptyków OFE  może przekona także fakt, że wszelkie pieniądze, które zgromadziliśmy na koncie drugiego filaru nie przepadają w momencie naszego zgonu, ale są dziedziczone.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: