Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Korzystanie z usług firm odzyskujących dane

Coraz więcej osób korzysta z usług firm zajmujących się profesjonalnym odzyskiwaniem danych. Biznes ten skutecznie i znacznie rozwinął się w ostatnich latach. I choć wydawać by się mogło, że nowoczesny sprzęt komputerowy czy karty pamięci do aparatów fotograficznych są niemal nieśmiertelne, jest to jak najbardziej błędne przekonanie.

Mimo iż postęp jaki dokonał się ostatnimi laty w branży elektronicznej mógłby uprawnić nas do stwierdzenia, że dzisiejszy sprzęt komputerowy psuje się rzadziej niż ten sprzed lat, to firmy odzyskujące dane prawdopodobnie nigdy nie będą mogły narzekać na brak klientów.

dysk twardy

Jednak profesjonalne odzyskiwanie danych to nie tylko praca z uszkodzonymi dyskami czy kartami pamięci, ale także z wadliwymi plikami, czy odzyskiwanie zdjęć z wakacji i kasowanie programowe oraz sprzętowe informacji z magnetycznych nośników danych. Co powinniśmy zatem zrobić zanim skorzystamy z usług firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych?

Przede wszystkim nie możemy wpadać w panikę. Jeśli nastąpiła niewielka awaria systemu, spróbujmy uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli z dysku zniknęły istotne pliki najlepiej go nie formatować, nie wyłączać i nie dokonywać na nim żadnych zmian w celu uniknięcia nadpisanych plików. Dobrze więc zawczasu zainstalować programy pozwalające w mniej lub bardziej profesjonalny sposób odzyskiwać dane z dysku w razie awarii – za niektóre z nich nie musimy nawet płacić. Nie należy także rozkręcać dysku. Może to jeszcze bardziej uszkodzić i zanieczyścić delikatną jego strukturę. Jeśli komputer jest włączony i pracuje niestabilnie natychmiast wykonaj kopię bezpieczeństwa, co może uchronić Cię przed utratą danych. Zrób wykaz istotnych plików – nie wszystkie z tych obecnych na dysku są szczególnie istotne, a ich odzyskanie mogłoby być zupełnie nieopłacalne.

Jeśli jednak stało się i jesteśmy w przysłowiowej kropce – wówczas pora na skorzystanie z pomocy specjalistów. Na szczęście firm trudniących się odzyskiwaniem danych na szeroką skalę jest sporo. Wybierając tą, której zlecimy usługę powinniśmy kierować się najbardziej jej doświadczeniem na rynku.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: