Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Nad każdą formą kredytu musimy się zastanowić

Rynek budowlany poszedł znacznie do przodu a ceny jakie obowiązują na naszym rynku sięgają zawrotnych sum. Wynajem powierzchni mieszkalnych jak również biur jest bardzo drogi dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, aby wykupić taką powierzchnie na własność. Dotyczy to nie tylko powierzchni handlowych ale również powierzchni mieszkalnej.

Każdy metr jest ważny przy zakupie takiego mieszkania ponieważ ceny są zawrotne. W niektórych miastach za jeden metr musimy zapłacić ponad 4000 zł dlatego na większej powierzchni parę metrów może nas kosztować nawet 30 000 złotych. Jednak aby zakupić takie mieszkanie musimy ponieść znaczące koszty na które większości polaków niestety nie stać. Dlatego mamy możliwość wzięcia kredytu który udostępnia nam wiele banków. Obecnie kredyt na samochód oraz kredyt mieszkaniowy to jedna z najczęściej branych pożyczek które Polacy uznają za opłacalne.

Czy do końca tak jest? Przed uzyskaniem takiego kredytu musimy zastanowić się czy będziemy go w stanie spłacić ponieważ taką sumę nie bierze się na parę miesięcy ale na parędziesiąt nawet lat. Dlatego większość banków daje warunki których się trzymają tylko dlatego żeby nie było sytuacji że ktoś kto wziął kredyt nie będzie w stanie go spłacić. Dlatego jednym z warunków jest stała praca oraz pewna kwota dochodów jakie muszą wpływać na konto danej osoby. W wypadku nie wywiązania się z obowiązku spłacenia danej raty nasza sytuacja może już zostać przekazana innej instytucji jaką jest komornik, który odpowiednio zadziała oczywiście na naszą niekorzyść. Jeżeli całkowicie zrezygnujemy ze spłacania takiego kredytu to możemy się liczyć z tym że mieszkanie na jakie je wzięliśmy będzie nam zabrane a kwota którą już zapłaciliśmy nie będzie nam zwrócona. Dlatego nad takim kredytem musimy się sto razy zastanowić niż potem mieć problemy ze spłaceniem lub jeśliby nasz kredyt miał przejść na nasze dzieci. Banki nie wykluczają również takiej możliwości dlatego musimy odpowiednio się do tego przygotować.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: