Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Najlepsze inwestycje pieniędzy

Każdy kto ma jakieś oszczędności, bez względu na kwotę powinien myśleć jak je wydać. Jeśli zaś zamierza dalej oszczędzać, gromadzić pieniądze to najlepiej trzymać je na koncie w banku. Dlaczego? Bowiem wówczas na siebie pracują. Oczywiście zysk po miesiącu może nie jest jakiś zachwycający, wszystko zależy od kwoty oszczędności, jednakże kiedy pieniądze leżą w szufladzie wówczas w ogóle na siebie nie pracują, nie zarobią nawet jednej złotówki.

Ci którzy znają się lepiej na inwestowaniu gotówki nie biorą pod uwagę tradycyjnych lokat bankowych czy kont oszczędnościowych, ale produkty strukturyzowane, albo też samodzielnie inwestują w złoto chociażby, które ostatnimi czasy jest niezwykle popularne wśród inwestorów, ponieważ cena za uncję stale rośnie, a co więcej nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to zmieni. Inwestować można również w inne surowce, jednakże inwestowanie w złoto się po prostu opłaca.

Dlatego warto zastanowić się nad produktami strukturyzowanymi czy funduszami, których akcje oparte są właśnie o cenę złota, bowiem przynoszą one zyski, niejednokrotnie nawet wyższe od tych zakładanych na samym początku. Oczywiście są i tacy, którzy kupują złoto na własną rękę, czy to za pośrednictwem banku czy Mennicy w formie sztabek złota, czy też jako elegancką biżuterię albo monety okolicznościowe. Jednakże wówczas należy nastawić się na długotrwałą inwestycje (Bizneston.pl), a nie każdy chce zamrozić oszczędności na długi okres czasu, dla wielu liczą się zyski, które może z nich osiągnąć w ciągu kilku miesięcy czy roku.

Inwestowanie własnych pieniędzy to naprawdę duża sztuka i nie każdy to potrafi robić. Jeśli nie mamy d tego tak zwanej smykałki to zlećmy obracanie naszymi środkami zawodowcom, którzy się na tym znają i pobierają prowizję tylko od tego co dla nas zarobią.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: