Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Opinia o Nest Bank – Konta z Banku Smart w nowej odsłonie

Niedawno na rynku bankowym pojawiła się nowa marka – Nest Bank, która zastąpiła cieszący się coraz większą popularnością Bank Smart. Ze względu na fakt, że w promowanie marki internetowo-mobilnego Banku Smart włożono sporo pracy i pieniędzy, takie nagłe przebrandowienie może nieco dziwić. Tym bardziej, że nie licząc pewnych perturbacji z kwestiami technicznymi, Bank Smart cieszył się dość dobrymi opiniami i został przyjęty z entuzjazmem.

Nie mniej jednak zmiana nie polega na samym przekształceniu marki i barw firmowych. Otóż wszystkie marki handlowe należące do FM Banku, do którego należał także Bank Smart, BIZ Bank, oraz serwis Smart Lokaty zostały scalone w jeden spójny bank.

Już wcześniej posiadacze Smart Konta mogli korzystać z oddziałów BIZ Banku, ale teraz to wszystko zastąpił nowy Nest Bank.

nest-bank-konta

Jak zapowiadał sam bank, konta w Nest Banku pozostały darmowe bez warunków. Tak samo jak było w Banku Smart.

Karty debetowe także pozostały darmowe bez wymaganych transakcji bezgotówkowych, a dokładniej tak jak było w Banku Smart – również w Nest Banku darmowa jest jedna karta debetowa. Za kolejną, dodatkową np. do innego rachunku, zapłacimy niewielką, jednorazową opłatę za wydanie, ale nie ma żadnych opłat za obsługę kart, ani warunków wymagających od klienta dokonywania płatności kartą.

Nest Konto Rodzinne Oszczędności

Oferta Nest Banku nastawiona jest głównie na produkty prorodzinne. Bank zaoferował bardzo nowatorskie konto oszczędnościowe – Nest Rodzinne Oszczędności, gdzie oprocentowanie wypłacane w postaci premii rośnie z każdym rokiem oszczędzania i dodatkowo za każde dziecko otrzymamy +1%. Konto to jest nastawione na długookresowe oszczędzanie i dostępne mamy 3 okresy do wyboru – 5 lat, 10 lat i 15 lat. Jest to bardzo atrakcyjna forma oszczędzania długookresowego, tym bardziej, że możemy wypłacić pieniądze w dowolnym momencie, bez kar za niedotrzymanie zdeklarowanych wpłat itp. Jedyne co w takim przypadku tracimy to oprocentowanie z danego roku przyznawane w postaci premii. Nie ma żadnych dziwnych kar za rezygnację. Jednak ta roczna premia dotyczy tylko środków zdeponowanym w danym roku, a pozostałe są oprocentowane jak na zwykłym koncie oszczędnościowym. Konto to mogą założyć posiadacze Nest Konata Osobistego.

nest-konto-rodzinne-oszczednosci

Lokata Witaj na 4%

lokata-witaj

Bardzo ciekawym produktem jest lokata Witaj dla nowych klientów na 4% na 3 miesiące do kwoty 10 000 zł. Można ją otworzyć w ciągu 30 dni od otwarcia Nest Konta Osobistego w Nest Banku. Jest to to jedna z najlepszych na rynku lokat dla nowych klientów. Przewyższa nawet lokatę Happy, która obecnie 4% ma tylko w przypadku okresu 2 miesięcy, a jeżeli zdecydujemy się na okres 1 miesiąca lub 3 miesięcy, to oprocentowanie lokaty wyniesie 3,5% (na dzień dzisiejszy).

Cechy Nest Konta Osobistego

  • Darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku
  • Darmowa jedna karta debetowa, bez warunków. W przypadku dodatkowej karty zapłacimy jednorazowo 25 zł za wydanie lub równowartość w innej walucie dla rachunków walutowych
  • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju
  • Darmowe przelewy internetowe w tym także do ZUS i US

Czyli reasumując wszystkie standardowe czynności są za darmo. Zdaniem naszej redakcji to jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. Konto to można założyć przez Internet i aktywować przelewem z innego naszego rachunku lub za pośrednictwem kuriera (cały proces się trochę wydłuża, bo kurier musi dowieźć nam umowę do podpisania. W przypadku aktywacji przelewem błyskawicznym online (jeśli nasz bank takie obsługuje) cały proces zakładania konta zajmuje dosłownie moment. Jeśli naszego banku nie ma na liście do przelewów błyskawicznych online, to możemy go wykonać ręcznie na wskazany rachunek.

Dokładny opis Nest Konta osobistego w Nest Banku można przeczytać tu: NEST Bank: Konto + Lokata Witaj na 4% – Opinia i opis w serwisie Antyhaczyk.

1 Komnatrz do Opinia o Nest Bank – Konta z Banku Smart w nowej odsłonie »»

Opinie i komentarze

  1. Arek S.
    Comment by Arek S. | 2016/11/20 o 19:37:29

    Nest Bank wg mojej opinii jeśli zachowa darmowe konta bez warunków, to będzie bardzo dobry bank.


Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: