Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Niebezpieczne repliki na polskim rynku

Obecnie nadchodzi czas, kiedy to felgi aluminiowe oraz opony letnie będą zdecydowanie tanieć. Po prostu sezon na nie zbliża się do końca. Podobnie jak w lecie felgi stalowe i opony zimowe są niezmiernie tanie, tak dzisiaj powoli alufelgi oraz koła letnie kupimy za niezłe pieniądze.

Nie każdy jednak wie o tym, że kupno alufelg często nie jest sprawą prostą. Okazuje się bowiem, że dzisiaj ze wszystkich niemal stron atakują nas podróbki, zwane coraz częściej replikami. Musimy zatem pamiętać, że prawdziwe i oryginalne felgi aluminiowe zdecydowanie od replik się różnią. Przede wszystkim są o wiele trwalsze i nie poddają się na niemal każdej dziurze czy wyrwie jak w zwyczaju mają to repliki.

felgi aluminiowe

Poza tym repliki pochodzą najczęściej z Chin i są felgami niewiadomego pochodzenia. Nie mają stosownych atestów i nie zostały sprawdzone w testach bezpieczeństwa. Wskutek tego mogą zagrażać naszemu zdrowiu, zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego, a nawet życiu. Mimo to jednak repliki sprzedają się dobrze. Wynika to z faktu, że nie wszyscy klienci wiedzą o tym, iż są to produkty ryzykowne. Przyciągnięci ładnym ich wyglądem i gwarancją nie zdają sobie nawet sprawy, że ich używanie może być dla nich niezmiernie niebezpieczne. Repliki dzisiaj oferowane są przede wszystkim w internetowej sprzedaży. Na wielu forach motoryzacyjnych internauci-użytkownicy aut przeróżnych marek łączą się w grupy i zamawiają te czy inne produkty razem, wraz z przystępnymi rabatami. Oni również nie zdają sobie często sprawy jak kłopotliwe może być używanie replik. Zdarza się także, że niektórzy z nich wiedzą doskonale czym grozi używanie replik, ale nie przejmują się tym faktem zbytnio. Liczą po prostu na oszczędności i nie inwestują z tego powodu w oryginalne felgi aluminiowe.

Dlatego my, jako odpowiedzialni kierowcy, powinniśmy przestrzegać innych i przemawiać im do rozumu powtarzając do znudzenia, że felgi będące replikami, a zalewające nasz rynek są niebezpieczne i nie są warte żądnych pieniędzy. Po co zatem ryzykować?

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: