Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Odśnieżarki i szerokość odśnieżania

Odśnieżarki to niezwykle szeroka kategoria produktów. Są odśnieżarki do domowych zastosowań, są też urządzenia przeznaczone do odśnieżania ogromnych powierzchni jak podjazdy hipermarketów, boiska czy drogi dojazdowe do posesji. Kupując odśnieżarkę, przede wszystkim zwrócić więc uwagę trzeba na jej przeznaczenie – zwłaszcza że cenowo urządzenia te mogą znacznie różnić się od siebie.

Odśnieżarki do domowego zastosowania są prostymi, elektrycznymi bądź spalinowymi urządzeniami o stosunkowo niewielkiej szerokości odśnieżania (od 35 cm do 55 cm). Znajdują zastosowanie w ogrodach domowych i przy odśnieżaniu dojazdów do pojedynczych parcel.

Odśnieżarki na kołach z napędem, o szerokości odśnieżania od 50 cm do 1m, to urządzenia przeznaczone do użytku w trudniejszym terenie, gdzie opadów jest więcej i są bardziej obfite (tereny górzyste). Mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, jak podgrzewane rączki, koła o zwiększonej przyczepności, antypoślizgowe.

Specyficzną, profesjonalną formą jest odśnieżarka na gąsienicach, przystosowana do pracy w najtrudniejszych warunkach. Tego typu urządzenie ma szerokość odśnieżania do 1 metra. Najczęściej, wyposażone są w wirniki umożliwiające kruszenie zamarzniętego śniegu.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: