Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Popyt na inżyniera

Inżynier ciągle jest w cenie. Pomimo światowego kryzysu, który wbrew zapewnieniom polskiego Rządu dotknął również i nasz kraj, pomimo stopy bezrobocia ciągle utrzymującej się na dość wysokim poziomie 11%, wartość, jaką jest posiadanie tytułu inżyniera, nadal jest i nadal będzie w cenie.

Osoby legitymujące się tytułem inżyniera, nawet w przypadku tak niesprzyjających warunków na rynku pracy, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej i satysfakcjonującej pracy. Taki stan rzeczy wynika z bardzo prostego faktu – mianowicie wiedza, którą posiada każdy inżynier, jest w dobie komputeryzacji (a XXI wiek to bez dwóch zdań wiek komputerów i Internetu, czyli wiek nowoczesnych technologii), jest ceniona wysoko i stale jest na nią zapotrzebowanie ze strony tych większych i tych mniejszych firm.

Agencje pracy, takie jak Headhunting, stale przeczesują Polski rynek pracy w poszukiwaniu wolnych inżynierów, którym mają do zaoferowania pracę w Polsce i za granicą, na bardzo korzystnych warunkach i co ważne – w bardzo różnych branżach. Bo przecież inżynier to nie tylko informatyk – tytuł inżyniera można zdobyć na bardzo różnych kierunkach (budownictwo, logistyka itp.).

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: