Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Terminowe ubezpieczenia na życie

Pierwsze pytanie, na które spróbuję odpowiedzieć w swoim wpisie, to czym jest terminowe ubezpieczenie na życie? Jest to forma ochrony finansowej w postaci polisy. Jej celem jest zapewnienie wsparcia finansowego w sytuacji, kiedy wydarzy się tragedia rodzinna – jeżeli stracisz życie  w wypadku samochodowym, Twoja rodzina otrzyma wypłatę kwoty ubezpieczania, na którą podpisałeś polisę.

Terminowe ubezpieczenie na życie
ma znaczenie tylko w sytuacji, kiedy coś nam się stanie – jeżeli nic nam się nie zdarzy nie otrzymujemy żadnych pieniędzy, tylko regularnie wpłacamy kolejne składki, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Jeżeli chcemy zakupić terminowe ubezpieczenie na życie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Po pierwsze – czy po czasie możemy dokupić dodatkowe opcje i na przykład doubezpieczyć do tej samej polisy kolego członka rodziny (niestety nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe dają taką możliwość). Po drugie musimy sprawdzić w jakich sytuacjach terminowe ubezpieczenie na życie przestaje obowiązywać i towarzystwo nie wypłaci odszkodowania (w takim przypadkiem może być np. samobójstwo)

Terminowe ubezpieczenie na życie ma zawsze jedną dużą wadę – nie obowiązuje dłużej niż do siedemdziesiątego piątego roku życiu. Tym razem odpuszczę sobie zasugerowanie najlepszego rozwiązania dla osoby, która odkładała przezornie kilkadziesiąt i zbliża się właśnie do tej granicy wieku.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: