Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Uzyskiwanie odszkodowania w Anglii

O odszkodowanie mogą walczyć osoby poszkodowane na skutek różnego rodzaju wypadków, takich jak:  wypadki drogowe, potrącenia pieszych i rowerzystów, wypadki motocyklowe, nieszczęśliwe wypadki w pracy, w sklepie, a także w innych miejscach publicznych, jak również wypadki doznane na skutek przestępstwa kryminalnego, takiego jak akt agresji, napaść, czy pobicie.

Jeżeli wypadek był na tyle poważny, że pozbawił pracownika możliwości uzyskiwania dochodów, poszkodowany ma prawo uzyskać odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów. Szczególnie nie należy bać się roszczeń do pracodawcy, który nie zapewnił odpowiedniego bezpieczeństwa w środowisku pracy. Wysokość odszkodowania jest liczona na podstawie The Judicial Studies Board Guidelines for the Assessment of General Damages in Personal Injury Case, ale pod uwagę brane są również indywidualne okoliczności każdego wypadku.

Niestety angielskie prawo dotyczące odszkodowań powypadkowych jest stosunkowo skomplikowane, a zważając na to – pomoc doświadczonej i rzetelnej firmy jest nieoceniona. Firma taka pomoże nam w sposób sprawny i profesjonalny przejść przez cały proces ubiegania się o odszkodowanie.

Wypadki komunikacyjne to zazwyczaj bardzo traumatyczne przeżycia. Oczywistym jest, że po takim wypadku człowiek myśli o jak najszybszym powrocie do zdrowia, a nie o szukaniu firmy ubezpieczeniowej, która pomoże mu uzyskać odszkodowanie. Jednak należy pamiętać, że musimy to zrobić w ciągu trzech lat od zajścia zdarzenia, a mało kto wie ze zdecydowana większość uczestników wypadku ma prawo do odszkodowania. Nieważne czy byliśmy pasażerem, kierowcą, a nawet współsprawcą. Zawsze mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie należy bagatelizować nawet niewielkich obrażeń, a nie składanie roszczeń o przysługujące nam odszkodowanie to tylko i wyłącznie nasza strata.

Do wypadku może dojść także na skutek korzystania z wadliwych produktów. Wady produktów dotyczą jego zaprojektowania lub tez użycia niebezpiecznych dla zdrowia, czy życia substancji i materiałów. Każde odszkodowanie to sposób zadośćuczynienia za powstały na skutek wypadku uszczerbek na zdrowiu, oraz straty materialne oraz moralne. Oczywiście żadne pieniądze nie zwrócą nam straconego zdrowia, czy nerwów, a jedynie częściowo zrekompensują straty powstałe w wyniku wypadku.

Jeśli zdarzył Ci się wypadek w Anglii, zgłoś się koniecznie do odpowiedniej firmy, która może C i uzyskać odszkodowanie, które Ci się należy.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: