Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

W rankingach nie zawsze wygrywają najlepsze OFE

Fundusze emerytalne często zmieniają swoją pozycję w rankingach  OFE. Nie są to jednak radykalne zmiany, co najwyżej o kilka oczek w dół lub wzwyż. Istnieją także takie fundusze emerytalne, które mają stabilną pozycję w notowaniach i plasują się prawie zawsze na środkowym miejscu. Są one o tyle bezpieczne, że nie przewidywany jest w ich wypadku nagły wzrost ryzyka inwestycyjnego.

Te  fundusze emerytalne, które plasują się w czołówce rankingu OFE, odnoszą największe zyski inwestycyjne. Ich wysoka pozycja uwarunkowana jest także niskimi kosztami członkowskimi, wysoką kulturą obsługi klienta oraz zwiększonym bezpieczeństwem inwestycyjnym. Wszystkie te czynniki mają przełożenie na ilość osób, które decydują się na takie OFE. Ludzie bowiem wolą nie ryzykować i wybrać bezpiecznie, co jest oczywiście zrozumiałe.

Ostatni niezależny ranking funduszy OFE, przygotowany przez gazetę „Rzeczpospolita” wykazał, że najlepszym OFE w tym roku jest Generali PTE. W argumentacji dla tej decyzji znajdujemy, że wspomniany fundusz wyróżnia się pozytywnie spośród innych towarzystw istniejących na polskim rynku. Jednak decydującym argumentem są przede wszystkim bardzo dobre wyniki inwestycyjne wypracowane przez Generali.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: