Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Wizaż

Coraz częściej słyszę w rozmowie kobiet słowo wizaż. Jestem przekonany, że wiele z nich używa tego słowa, a tak na prawdę nie wie, co ono oznacza.

Dlaczego więc tak robią?

Wydaje mi się, że dlatego iż chcą pokazać wszystkim, że są „trendy, top”, oraz „na czasie”. Mężczyzn takie postępowanie bawi i śmieszy, ale kobiety takie już są. I teraz wyciągnę do wszystkich kobiet pomocną dłoń.

Słówko wizaż przywędrowało do polski około 1997roku, a rozpopularyzowało się poprzez serwis internetowy o właśnie tej domenie i nazwie. Postaram się wytłumaczyć, co znaczy to słowo. Tak właściwie to samo w sobie słowo wizaż nie znaczy nic więcej, jak stylizacja, makijaż i wszystko z tym związane. Wizaż to dokładniej rzecz zgłębiając starania o piękny wygląd poprzez używanie specjalnie do tego wyprodukowanych kolorowych kosmetyków.

Wcześniej panie po prostu w domu przez lustrem się malowały (według mężczyzn „pindżyły”), a teraz dokonują jednego z zajęć wchodzących w skład „dziedziny wiedzy” o nazwie wizaż.

Podsumowując, mężczyzna powie: czego to kobiety nie zrobią, aby wydawało im się, że są na czasie, że są „obyte”, że są modne.

Panowie, dajmy kobietom poczucie zadowolenia, że posiadają tajemną wiedzę, która nigdy nie będzie dana mężczyznom i nie wtrącajmy się, bo będzie nam niezbyt miło.

Komentarze do Wizaż »»

Opinie i komentarze

 1. Ania
  Comment by Ania | 2011/09/04 o 18:07:14

  Drogi Panie, widzę iż wiedzę na ten temat ma Pan bardzo ubogą, i może lepiej było by nie wypowiadać się na ten temat.

  Proszę nie obrażać osób, które już przed rokiem 1997 znały znaczenie tego słowa.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej lektury.
  Anna Grabowska Wizażysta

 2. admin
  Comment by admin | 2011/09/14 o 18:10:32

  To jest bardzo stary post, aczkolwiek nie uważam, żeby było w nim cokolwiek obraźliwego i zapewne autor również nie miał takiego zamiaru. Także myślę, że odrobinkę Pani przesadziła.


Zostaw komentarz »»

Informacje:

 • No related posts - 
Ostatnie analizy rynków: