Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Yorkshire Terrier ekskluzywny pies

Teriery hodowano tak, aby pozostały stosunkowo małe, mogły wówczas zmieścić się do nory oraz mniejsze były koszty ich żywienia. Często mają szorstką, ostrą sierść, która nie tylko chroni je przed czynnikami atmosferycznymi, ale też zmniejsza zapotrzebowanie na niezbędne szczotkowanie. Nawet stosunkowo gładka sierść terierów jest zwykle grubsza i bardziej szorstka niż u większości gładkowłosych psów (np. Foksterier Krótkowłosy w porównaniu z Dalmatyńczykiem). Nieliczne teriery mają długą, zwisającą sierść.
Terierów nie używano jedynie do wyszukiwania lub ścigania ofiary, tak jak chartów czy psów myśliwskich, ale często wymagano od nich zabijania. Nawet jeśli nie uczestniczyły w walce na śmierć, konfrontacja z przerażonym, zapędzonym w ślepy zaułek zwierzęciem, w ciemności, głęboko pod ziemią, nie jest zadaniem dla „mięczaków”. Potrzeba do tego psa pewnego siebie, z wojowniczym temperamentem. Terier ma prezencję, jest psem, który ważąc tylko 7 do 9 kg, zachowuje się, jakby ważył ponad 50 kg! Tradycyjny rytuał sparingowy terierów na ringu wystawowym (jedyna grupa, której to dotyczy) ma udowodnić, że mają one prawdziwy temperament. Sędzia prosi prowadzących, aby przyprowadzili dwa lub trzy psy jednocześnie na smyczach na środek ringu i ustawili je naprzeciw siebie.

1 Komnatrz do Yorkshire Terrier ekskluzywny pies »»

Opinie i komentarze

  1. admin
    Comment by admin | 2007/09/26 o 13:14:40

    Opublikowałem. Przypuszczam, że serwer się zawiesił dlatego artykuł nie został skończony. Będzie dokańczany, ma pozostać czy mam skasować?


Zostaw komentarz »»

Informacje:

  • No related posts - 
Ostatnie analizy rynków: