Portal Biznesowy

Ekonomia Gospodarka Marketing Nieruchomości Inwestycje

Zbytki w dobie kryzysu?

Kryzys ekonomiczny (bez względu na to w jakiej obecnie fazie się znajduje) nie jest wyłącznie faktem medialnym. Każdy z nas w jakimś stopniu doświadczył funkcjonowania zjawiska spowolnienia rozwoju gospodarczego i nikt chyba nie może powiedzieć, że w żadnym, nawet najmniejszym stopniu nie zetknął się z przejawami występowania pewnych skutków załamania gospodarki polskiej lub światowej.

Jednakże nie oszukujmy się – w tym gorącym dla ekonomii okresie inwestowanie staje się biznesem niezwykle ryzykownym. Dlatego warto przenieść nasze zainteresowania w inne rejony życia niż zarabianie na giełdzie, czy poprzez kupowanie nieruchomości. Warto zadbać o usprawnianie funkcjonowania tego, co już mamy. Zamiast kupować nowe nieruchomości warto zadbać o te, które już posiadamy tak, aby zwiększyć ich atrakcyjność. Obrót gotówką w tym wypadku powinien zostać na pewien czas spowolniony. Efekt wizualny nieruchomości ma wbrew pozorom dość duży wpływ na jego wartość (oczywiście w oczach kupca, a nie rzeczoznawcy). Jednak to właśnie kupiec podejmuje decyzje, a nie kto inny. Atrakcyjność naszego mieszkania można zwiększyć poprzez wyposażenie go w odpowiednie dekoracje okien, które mogą sprawić, że nawet nieruchomość o niewielkiej wartości będzie prezentować się bardzo okazale i gustownie. Dobrą pomoc  w tej dziedzinie stanowić może sprawnie działająca hurtownia tkanin, w której nie tylko otrzymamy odpowiednie materiały, lecz również fachową pomoc w doborze rozwiązań, które będą idealne dla określonego typu mieszkania.

Tak więc – inwestujmy nadal, tyle że ostrożniej i trochę inaczej. Trzymajmy głowę nisko i nie dajmy się trafić przypadkowej kuli. Podczas, gdy inni wyprzedają mieszkania po jak najniższych cenach, byle tylko ograniczyć straty, my upiększmy je i sprawmy by stały się jeszcze bardziej atrakcyjne. A potem znajdźmy solidnego kupca lub poczekajmy jeszcze trochę, aż sytuacja na rynku uspokoi się na tyle, by handel nieruchomościami znów stał się opłacalny.

Zostaw komentarz »»

Informacje:

Ostatnie analizy rynków: