Coraz więcej rodzajów zagrożeń i coraz bardziej wymyślne sposoby ataków hakerskich stawiają przed firmami nie lada wyzwanie: ochronę zasobów przedsiębiorstwa. Jednak im bardziej rozbudowana firma, tym trudniej zapanować nad potencjalnymi miejscami ataku. Rozwiązaniem jest skuteczny i uniwersalny program antywirusowy. Jak go wybrać?
Coraz więcej rodzajów zagrożeń i coraz bardziej wymyślne sposoby ataków hakerskich stawiają przed firmami nie lada wyzwanie: ochronę zasobów przedsiębiorstwa. Jednak im bardziej rozbudowana firma, tym trudniej zapanować nad potencjalnymi miejscami ataku.

Rozwiązaniem jest skuteczny i uniwersalny program antywirusowy. Jak go wybrać?
Aktualność bazy zagrożeń należy do priorytetowych kryteriów. Co godzinę w sieci pojawiają się tysiące nowych wirusów, które rozprzestrzeniają się właściwie bez ograniczeń.
Nowoczesny program antywirusowy musi więc elastycznie reagować na zagrożenia. Nie może opierać się jedynie na stałej puli sygnatur.
Wybierając Avast, firma wybiera jednocześnie wsparcie i feedback od 400 milionów osób, które z niego korzystają. Osoby te na bieżąco przesyłają informacje o zagrożeniach, z którymi spotkał się ich komputer.
Dzięki temu reszta społeczności jest chroniona, zanim jeszcze wirus do nich trafi. Wszystko dzięki aktualizacjom, które automatycznie są pobierane, gdy tylko zostaną udostępnione.
Program antywirusowy Avast dla firm to jeden z najlepszych antywirusów na rynku. Nie są to tylko puste słowa. Swoją pozycję zawdzięcza połączeniu mocy dwóch bardzo dobrych silników skanujących, na skutek fuzji firm Avast i AVG.
Produkt, który powstał w wyniku tej współpracy to skuteczny i czuły skaner. Odpowiednie algorytmy gwarantują małą ilość fałszywych alarmów (raportowania „zdrowych” plików jako zainfekowane). Doskonałe wyniki w testach porównawczych, regularnie prowadzonych przez niezależne instytucje badawcze, potwierdzają wysoką jakość i kulturę pracy Avast dla firm.
Avast ma także wszystkie cechy antywirusa, który gwarantuje kompleksową ochronę. To m.in. pełne zabezpieczenie poczty przed spamem, phishingiem i zainfekowanymi załącznikami; ochrona przeglądarki i wychwytywanie fałszywych (podstawionych) stron www oraz monitoring Wi-Fi.
Nowością jest również ochrona tożsamości i prywatności, uniemożliwiająca kradzież danych wrażliwych przez przejęcie kamery i wykorzystywanie jej do podglądania.
Więcej informacji o antywirusach dla firm na stronie polskiego przedstawiciela AVAST:
Tylko teraz niektóre antywirusy to takie kombajny, że strasznie utrudniają pracę i zamulają komputery. Coraz mniej jest takich lekkich programów. Fakt, że i zagrożeń jest coraz więcej, ale producenci oprogramowania antywirusowego powinni brać pod uwagę obciążenie komputera.
To można skonfigurować jaki chcesz zakres ochrony. Kiedyś Avira była lekka, teraz już też jest kombajn. Każdy antywirus to kombajn już obecnie, ale można ograniczyć niektóre zakresy ochrony.
W przypadku firm nie ma co oszczędzać na zabezpieczeniach. Dobre musi kosztować, a potencjalnych problemów jest ogrom. Teraz tyle maili chodzi z linkami do wirusów, a są tak dobrze zrobione, że trudno się zorientować. Udają faktury od operatorów komórkowych, listy przewozowe firm kurierskich, nawet potwierdzenia płatności online. Trzeba zwracać zawsze uwagę na rozszerzenie pliku załącznika, czy nie jest to jakiś ZIP, czy RAR, bo nikt tak faktur nie wysyła oraz na linki do jakich domen prowadzą, czy nie są to jakieś dziwne domeny, a najlepiej nic nie klikać w mailach i przeszkolić pracowników, żeby nie klikali.
Jeden klik i zaszyfruje dane w całej firmie, a potem chcą haracz w bitcoinach.