Klocki to bezsprzecznie zabawki ponadczasowe i zawsze atrakcyjne. Bawili się nimi nasi dziadkowie, rodzice, my się nimi bawiliśmy i tworzyliśmy najróżniejsze budowle, a dziś nawet w drugim dziesięcioleciu XXI wieku podsuwamy tę kreatywną zabawkę własnym dzieciom. To, że od lat budzą żywe zainteresowanie świadczy o nich najlepiej. One nie mogą się znudzić!
Multum rozwiązań, szereg zastosowań, począwszy od budowania zamków, domów, dróg i autostrad, przez tworzenie postaci, robotów i najróżniejszych bohaterów, do kreowania przestrzeni doskonałej do osadzenia w niej fabuły – klocki w najlepszy sposób pozwalają już małemu dziecku rozwinąć jego kreatywność, rozwinąć twórcze myślenie, dać się ponieść fantazjom!
Układanie klocków to także doskonałe wsparcie rozwoju mięśni małych i zdolności manualnych. To, że dziecko z czasem nabywa umiejętności trzymania długopisu lub misternego kolorowania drobnych elementów jest naturalne, jednak proces ten należy wzmacniać i ćwiczyć, klocki konstrukcyjne plastikowe, budowanie z nich i używanie w najwymyślniejszy sposób nadadzą się do tego zadania idealnie.
Już nawet kilkunastomiesięczne dziecko może mieć styczność z pierwszymi klockami – elementami, które przykują jego uwagę na dłużej. I choć na początku klocki te są raczej symboliczne, są dość dużej wielkości, mają obłe kształty, są wykonane np. z tektury lub bardziej miękkich materiałów, doskonale wykształcają w maleńkim dziecku umiejętność sprawnego łączenia elementów, dają możliwość poznawania manualnego kształtów, faktur.
Dobrym przykładem mogą by tu na przykład klocki Loowi https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-konstrukcyjne_Klocki-Loowi-212.html
Dla nieco starszych dzieci, już nawet trzy i czterolatków klocki to w większości przypadków ulubiona forma rozrywki. Zabawka ta o charakterze edukacyjnym sprawdza się w każdym domu dla dziewczynki i chłopczyka. Klocki konstrukcyjne dla trzylatka, będące zabawką edukacyjną, pozwalają n samodzielne tworzenie postaci, układanie prostych konstrukcji. Wraz z rozwojem dziecka i jego wiekiem klocki mogą mieć coraz mniejsze kształty, być coraz bardziej skomplikowane. I tak, klocki konstrukcyjne dla czterolatka mogą wymagać myślenia logicznego, być nieco bardziej zaawansowane w swojej fakturze, mogą składać się na rozbudowane przestrzennie elementy, do których należy użyć także umiejętności mechanicznych. Klocki to doskonały pomysł na prezent dla własnego lub zaprzyjaźnionego dziecka, ale nade wszystko to doskonały pomysł na wspólne spędzenie jesiennych wieczorów, zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli pobudzić swoje myślenie i dać się ponieść kreatywności!
Szeroka gama produktów dostępna jest na stronie https://klocki.edu.pl. Z klocków można zbudować wszystko!