Rynek nieruchomości w największych polskich miastach w 2021 roku można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż nie brakowało chętnych na nowe mieszkania.

Eksperci przyznają, że to zasługa m.in. rekordowo niskich stóp procentowych i korzystnej sytuacji na rynku pracy. Część kupujących decydowała się na nowe mieszkanie z powodów inwestycyjnych, chcąc bezpiecznie ulokować swoje oszczędności. Jak na tym tle wypadł Wrocław? Gdzie warto szukać ofert na nowe M w 2022 roku? Sprawdzamy!
Dlaczego warto wybrać województwo dolnośląskie?
Wrocław to jedno z czołowych miast najlepszych do życia. W rankingu Polskich Miast Przyszłości 2050 stolica Dolnego Śląska uzyskała drugie miejsce, wyprzedziła ją jedynie Warszawa. Podstawą tego zestawienia były cztery obszary funkcjonowania: praca w mieście (budynki biurowe), mieszkania w mieście, infrastruktura miejska związana ze spędzaniem wolnego czasu oraz transport. Ta klasyfikacja ma pokazać, które aglomeracje mają największe szanse, żeby stać się nowoczesnymi, dostosowanymi do zmieniającej się rzeczywistości w perspektywie kolejnych 30 lat. Wysoka pozycja Wrocławia pokazuje, że włodarze miasta realizują politykę zrównoważonego rozwoju [1].
Rynek nieruchomości we Wrocławiu. Jakie zmiany?
Rynek deweloperski we Wrocławiu nieprzerwanie się rozwija od kilkunastu lat. Wysoki popyt na mieszkania jest związany z deficytem lokali, a także sprzyjają mu korzystne warunki makroekonomiczne. Deweloperzy zwracają uwagę, że po wybuchu pandemii zainteresowani własnym M szukają lokali niekoniecznie w centrum Wrocławia, ale chętnie wybierają zieloną okolicę – na obrzeżach miasta, gdzie również są budowane nowe mieszkania. Wrocław ma kilka takich dzielnic, które z pewnością będą atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców, np. Wojszyce, Jagodno, Krzyki. Zobacz: Mieszkania Wrocław
– We Wrocławiu jesteśmy obecni nieprzerwanie z naszą ofertą już od 2007 roku. To cenne doświadczenie pozwalające nam słuchać i odpowiadać na indywidualne potrzeby naszych klientów, szczególnie tych, którzy szukają lokali o funkcjonalnych układach. Jednym z atutów jest oczywiście system smart, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo na co dzień. Wciąż rozwijamy nasz pakiet eco o kolejne innowacje, a w wybranych inwestycjach proponujemy dodatkowe udogodnienia. Jako ogólnopolski deweloper wprowadzamy także eco działania na rzecz ochrony naszych naturalnych zasobów – wylicza Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol. W 2021 r. firma rozpoczęła sprzedaż nowych lokali w Murapol Słonecznym Jagodnie. Osiedle realizowane jest przy ul. S. Drabika.
Jakiego dewelopera wybrać we Wrocławiu?
Trendy ekologiczne wprowadzane w nowe budownictwo to jeden z wyznaczników działań deweloperów, które z pewnością umocnią się w 2022 roku. Niektórzy z nich, tak jak Grupa Murapol, prowadzą działania na rzecz podnoszenia standardów energooszczędności inwestycji, czy rozsądnego gospodarowania zasobami wody. Wygodne mieszkanie to jedno z podstawowych oczekiwań każdego domownika, dlatego warto wybrać lokal z oferty, w której znajdziemy np. pakiet antysmogowy, który zapewnia utrzymanie czystego powietrza w pomieszczeniach niezależnie od pory roku i warunków zewnętrznych.
Jeśli chodzi o ocenę dewelopera przed zakupem „czterech kątów”, trzeba sprawdzić m.in. jego wiarygodność (np. dane firmowe, otrzymane nagrody, strona internetowa), poprzednie i obecne inwestycje także w innych miastach, sposoby kontaktu z doradcami klienta.
[1] https://www.miasta.pl/aktualnosci/polskie-miasta-przyszlosci-2050-wyniki-rankingu
Czy we Wrocławiu szanowni deweloperzy odczuwają już spadki zainteresowania nowymi mieszkaniami i domami?